The Sims 1

The Sims: Makin' Magic

1. dubna 2008 v 17:57 | © Melany & Sims-princess

Electronic Arts už dlouho připravují úplně novou podobu hry ve 3D (The Sims 2), přesto svým fanouškům neustále dodávají další datadisky pro původní hru. Sedmý v pořadí má podtitul Makin' Magic, což už jasně naznačuje jeho podstatu. Tentokrát se svými Simáky zažijete věci nevídané. Musím hned na začátku této recenze podotknout, že mi prošly rukama všechny datadisky k The Sims a tento se mi zdá nejlepší. Každý měl pochopitelně své, ale tenhle dává sérii nový rozměr. Předchozí datadisk (Superstar) byl výletem do říše snů, s mnoha zajímavými inovacemi, Makin' Magic toho přináší ještě více, pozve vás do říše fantazie a kouzel, kde se nudit rozhodně nebudete.

The Sims: Superstar

1. dubna 2008 v 17:56 | © Melany & Sims-princess

Těšili jste se na The Sims Online? Já hrozně! Ne kvůli tomu, že bych byl fanoušek online her, ale doufal jsem, že tento nový počin od Maxisu udělá definitivní přítrž smršti datadisků, kterou jsem se musel při psaní recenzí zabývat. Má radost ale netrvala dlouho. Krátce poté, co vyšlo najevo, že The Sims Online jsou částečně propadákem, jenž přišel společnost EA na hezkých pár miliónů dolarů, se objevila zpráva o zahájení prací na dalším (šestém) datadisku k The Sims. Tato informace mě zase vrátila zpátky na zem a já se ocitl v tvrdé realitě s tím, že znovu budu muset instalovat původní hru a podívat se novému přídavku na zoubek. Už si ani nedělám další naděje, že by tohle někdy skončilo, protože po ohlášení The Sims 2 je více než pravděpodobné, že vše nabere ještě větších obrátek. No schválně, kolik tipujete, že bude mít druhý díl datadisků ? :)

The Sims: Unleashed

1. dubna 2008 v 17:53 | © Melany & Sims-princess

Ačkoliv jsem byl dlouhou dobu přesvědčený, že po posledních dvou velmi povedených datadiscích je herní série The Sims uzavřena, byl jsem opět vyveden z omylu a postaven před úkol věnovat se již pátému přídavku. Nutno dodat, že radost jsem z toho rozhodně neměl. No jen si to vezměte, The Sims je dnes již v podstatě docela stará hra, která by spíše už zasluhovala druhý díl s přepracovaným grafickým engine. Místo toho dochází ke ždímaní (nevím, jak jinak bych to už nazval) věrných fanoušků, kteří si této hry stále váží, a to mi nepřipadá zrovna dvakrát fér.

The Sims: On Holiday (Vacation)

1. dubna 2008 v 17:52 | © Melany & Sims-princess

Pokud jste pravidelnými čtenáři našich novinek, pak Vám jistě neušlo, že hra The Sims se stala celosvětově nejúspěšnějším a nejprodávanějším titulem všech dob. Ono také šest miliónů prodaných kopií je opravdu úctyhodné číslo, a to mluvíme pouze o původní hře. Zvláště díky posledním dvěma datadiskům (House Party a Hot Date) stoupla oblíbenost Simíků ještě více a jak se zdá, tento trend bude zřejmě dál pokračovat. Důvodem je skutečnost, že v Maxisu nedávno dokončili i čtvrtý přídavek, o kterém si dnes povíme něco bližšího.

The Sims: Hot Date

1. dubna 2008 v 17:51 | © Melany & Sims-princess

Kdyby mi někdo v době vydaní datadisku House Party řekl, že vznikne po Livin' Large i třetí přídavek pro The Sims, asi bych tomu nevěřil. Podle mého by to už bylo jen ždímání nebohých hráčů, kteří by si v celkovém pořadí museli pořídit již čtvrté CD. Tehdy jsem ovšem ještě nemohl vědět, že dojde ke zrušení tolik očekávané hry SimsVille, která měla simulovat život malého městečka a jeho obyvatel. Nejdříve jsem tento krok ze strany Maxisu vůbec nechápal, ale později mi došlo, že jejich vývojáři se pravděpodobně chtějí na plno věnovat dalším projektům (The Sims Online a The Sims 2), které navážou na původní The Sims.

The Sims: House Party

1. dubna 2008 v 17:49 | © Melany & Sims-princess
Simíci během své roční existence nasbírali řadu ocenění a stali se jednou z nejprodávanějších her loňského roku. Přispěl k tomu jejich originální námět, velice chytlavá hratelnost a samozřejmě i nespočet ódy pějících recenzí. Právě diky tomu drtivá většina lidí prostě neodolala a tuto hru vyzkoušela. Musíme si ale přiznat, že ona hratelnost je po určité době, kterou strávíte s touto hrou, trochu sporná, protože děláte do nekonečna pořád to samé. Naštěstí je tato skutečnost dobře známá i v Maxisu a tak, krom velkého množství věcí, které si můžete sami stáhnout z internetu, přichází v těchto dnech do prodeje v pořadí již druhý datadisk.

The Sims: Livin' Large

1. dubna 2008 v 17:48 | © Melany & Sims-princess
Herní šílenství pokračuje
Vydání The Sims před půlrokem doslova rozpoutalo herní horečku a já ve svém okolí neznám člověka, který se touto ojedinělou hrou nenechal uchvátit. Originalita simíků v tomto případě hrála jistě prim a tak bylo těžké odolat a nevyzkoušet si, jaké to je, starat se o takovou počítačovou rodinku, což dokazuje i dlouhodobé první místo v žebříčku prodejnosti her po celém světě. Jedinou pihou na kráse, kterou The Sims dodnes trpí, je celkový stereotyp, který dříve nebo později každý nemile pocítí. Jednak jde o to, že hra nemá v podstatě žádný konec a také paleta různých zařízení, věcí a možných vylepšeních je na můj vkus až příliš strohá. S prvním problémem už asi nikdo nic zpětně neudělá (byť se dají stáhnout desítky add-onů z oficiálních stránek), ale co se týká mé druhé připomínky, tak se rozhodně blýská na lepší časy, protože lidé z Maxisu právě vydali datadisk s názvem Livin' Large, který podstatně rozšiřuje možnosti původní hry, o níž se dočtete podrobně v naší recenzi z února.

The Sims 1

1. dubna 2008 v 17:46 | © Melany & Sims-princess
Každodenní rutina
Určitě to všichni znáte, ať už z vlastní zkušenosti nebo z vyprávění. Ráno zazvoní budík, proberete se, dáte si rychlou snídani, a hupky dupky na autobus, který vás odveze do školy, popřípadě pokusit se natočit auto a rychle odpelášit do práce. Navečer pak návrat domů, večeře, a nějaká zájmová činnost, popřípadě televize. Stereotyp moderního života, občas kořeněný perličkami, jako je hořící kuchyňská linka nebo vytopení sousedů. Jste tím znechuceni? A co kdybyste dostali k možnosti dělat to jinak, vykašlat se na práci a dělat si co chcete, aniž by to nějak ovlivnilo váš budoucí život a mělo to libovolné následky? Zní to zajímavě ? Tak čtěte dál...

The Sims

1. dubna 2008 v 16:10 | © Melany & Sims-princess
  • The sims bylo v prodeji roku 2000 pro Windows,Apple Macintosh a Linux
  • Od jeho vydání byla hra velice populární, prodalo se více jak 6.3 milionů hry.
  • Vyhrál četné ceny a stal se nejprodívanější a nejoblíbenější hrou v historii.
  • Hrací prvky jsou velice jednoduché, ovládáte virtuální lidi.
  • V současnoti vládne TS 2 a jedničku najdete v některých obchodech za směšné ceny.
 
 

Reklama